Adres:

ul. Browarna 3, Wałbrzych, Przychodnia na Browarnej, gab. 121

Telefon:

+48793552442

DLA ZDROWIA

insert image

Łagodna tlenoterapia hiperbaryczna jest nieocenionym wsparciem w walce z wieloma schorzeniami, jest bardzo skutecznym dodatkiem do regeneracji pozabiegowej, doskonale wspiera rehabilitacje jak i leczenie trudno gojących się owrzodzeń czy stopy cukrzycowej, stosowana jest w zmniejszeniu dolegliwości po udarach, przy reumatyzmie, boreliozie, a nawet autyzmie.

Świetnie sprawdza się podczas zmagania się z problemami skórnymi a także trudno gojącymi się ranami.

W laryngologii Jednym z wielu częstych wskazań do leczenia za pomocą tlenoterapii hiperbarycznej jest nagła głuchota. Warto zaznaczyć że ponad 70% obywateli Niemiec jest kierowanych do terapii hiperbarycznych z powodu schorzeń ucha środkowego.

W trakcie tlenoterapii hiperbarycznej zwiększenie ciśnienia parcjalnego tlenu w endolimfie czyli płynie wypełniającym błędnik, pomaga doprowadzić do kompensacji niedoboru tlenu w komórkach ucha wewnętrznego. Jak potwierdziły badania przeciwdziała to ubytkom słuchu , pomaga w leczeniu szumów usznych, regeneruje po urazie akustycznym i w znacznym stopniu chroni przed zapaleniem ucha zewnętrznego.

Warto dodać że tlen jest bakteriobójczy, szczególnie toksyczny wobec bakterii beztlenowych, wywołujących infekcje groźne dla życia, zabija też wirusy i pierwotniaki a także bakterie wewnątrzkomórkowe, takie jak Borrelia, Bartonella czy Mycoplazma.